naglowek.jpg
264987
Dzisiaj
W tym tygodniu
34
932

Twój IP: 54.196.105.189
Server Time: 2017-08-20 03:55:09

Niech żyje bal…

„Ta chwila czarowna głębią nocy,

szaleństwem fioletu,

srebra bladym świtem niech zawsze trwa...”

John Feeling Bekannte

 

Szkolna tradycja jest elementem integrującym społeczność uczniowską oraz stanowi o niepowtarzalności miejsca. Uroczystością, która na dobre zagościła w tradycji Samorządowego Zespołu Szkół Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Józefowie stał się Bal Gimnazjalny.

Wieczór 9 czerwca 2017 r. był wyjątkowy dla uczniów klas trzecich. Zorganizowany wtedy został ich pierwszy bal - Bal Gimnazjalny.

Przygotowaniami do imprezy kierowały panie wychowawczynie Krystyna MielniczekAleksandra Kusztykiewicz.

Uczniowie klas trzecich kształcili umiejętności tańca narodowego - poloneza, wiele pracy i czasu włożono także w przygotowanie dekoracji, pięknej oprawy oratorsko-muzycznej oraz zaproszeń.

W starania o oprawę wizualną i nadanie uroczystego wyglądu balu zaangażowali się również rodzice. To oni uzgodnili menu i zatroszczyli się o bezpieczeństwo swoich pociech podczas przyjęcia

Bal rozpoczął się o godzinie 18 i trwał do północy. Uroczystego otwarcia balu dokonała pani Elżbieta Działa – dyrektor szkoły, która w krótkim przemówieniu przypomniała chwile, gdy nieśmiali i pełni niepokoju dzisiejsi trzecioklasiści rozpoczynali naukę w gimnazjum, a teraz dojrzalsi i bogatsi w doświadczenia stoją u progu nowego etapu w życiu. Uzmysłowiła wszystkim zgromadzonym, że życie składa się z chwil, że nic dwa razy się nie zdarza, że tylko wspomnienia mogą przeciwstawić się upływającemu czasowi.

Następnie zatańczono tradycyjnego poloneza. Widzowie byli zachwyceni tańcem, co okazali nagradzając uczniów gromkimi brawami. Magia chwili, uroczysta, pełna młodzieńczego dostojeństwa, postawa gimnazjalistów stały się źródłem niekłamanego podziwu i ogromnych wzruszeń malujących się na twarzach rodziców, nauczycieli i wszystkich zaproszonych gości.

Gimnazjaliści, chcąc wyrazić wdzięczność za opiekę i trud wychowania i nauczania złożyli podziękowania dla rodziców, pani dyrektor, wychowawczyń oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Po części oficjalnej nadszedł czas upragnionej zabawy. Uczniowie przy muzyce bawili się doskonale do późnego wieczoru. Rodzice przygotowali smaczne przekąski.

Nad oprawą muzyczną podczas balu czuwał DJ MADDEN, który zapewnił uczestnikom wyśmienitą zabawę i zadbał o ciepły klimat spotkania.

Bal Gimnazjalny to spektakularna i wyjątkowa uroczystość szkolna, która dostarczyła wielu jej uczestnikom intrygujących przeżyć i wzruszeń. Wspólne przygotowywanie tego przedsięwzięcia przyczyniło się do integracji nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Miejmy nadzieję, że przyszli absolwenci poważnie potraktują słowa Agnieszki Osieckiej „Niech żyje bal...” – szczególnie na płaszczyźnie edukacyjnej i niejednego poloneza przyjdzie im jeszcze zatańczyć.

Projekt edukacyjny klasy II a „MALOWANIE ŚWIATŁEM”

noc kl II A 05Uczniowie klasy IIa SZS w Józefowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym ,,Malowanie światłem”. Celem projektu było z jednej strony pogłębienie wiedzy o świetle i jego wpływie na człowieka, z drugiej zaś zdobycie i doskonalenie umiejętności pracy z aparatem fotograficznym W czasie realizacji projektu młodzież poszerzyła swoje wiadomości na temat fizycznych aspektów światła, dużo uwagi poświęcono także na ukazanie jego wpływu na organizm i samopoczucie człowieka. Uczniowie zastanawiali się m.in.: dlaczego jedni wybierają kolory stonowane, a inni wręcz przeciwnie? Od czego zależy upodobanie do poszczególnych barw? Czy istnieje związek między temperamentem a kolorystycznymi wyborami? Czy przywiązujemy wagę do symbolicznego znaczenia barw? Uczestnicy projektu przygotowali eksperyment ukazujący wpływ kolorów na nasz nastrój i samopoczucie. Jego uczestnicy zgodzili się, że barwy ciepłe działają pobudzająco, zimne zaś wyciszają i relaksują.

Niezwykle istotną częścią projektu była edukacja fotograficzna. Zajęcia warsztatowe odbywały się zarówno w szkole, jak i poza nią. Okazały się one bardzo kształcące dla wszystkich uczestników, którzy dzięki nim poznali zawansowane funkcje aparatu fotograficznego. Atrakcyjność warsztatów plenerowych podniosła znacząco obecność zaproszonych gości – wskazówek młodzieży udzielał fotograf - pan Robert Nieśpiał oraz ekspert od efektów świetlnych DJ Garffi - pan Damian Kulik. Zdobytą w tym czasie wiedzę uczniowie wykorzystali praktycznie – wykonali szereg zdjęć ukazujących estetyczne walory światła i piękno poszczególnych barw.noc kl II A 06

Posumowanie realizacji projektu i prezentacja jego efektów odbyła w auli naszej szkoły. Zgromadzeni w niej nauczyciele i uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat światła, usłyszeć wiele ciekawostek, obejrzeć zjawiskowe zdjęcia, podziwiać układy taneczne prezentowane przez ubranych w świecące gadżety uczniów. Koordynatorem i pomysłodawcą była wychowawczyni pani Ewelina Skałecka.

noc kl II A 01.jpgmaxwidth1920maxheight971 noc kl II A 02
noc kl II A 03 noc kl II A 04

 

Matematyczne sukcesy naszych uczniów - SZS w Józefowie

"Matematyka to nauka o liczbach,
przestrzeni i granicy.
Reszta jest tylko ich sprytną kombinacją."

(Marek Kordos)

Matematyczne sukcesyTegoroczny rok szkolny obfitował w naszej szkole w sukcesy matematyczne. I etap Konkursu Matematycznego o Nagrodę Dyrektora III LO w Zamościu odbył się w szkole, przystąpiło do niego 5 uczniów. Test składał się z sudoku i 10 zadań testowych. Trzech uczniów Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie Mikołaj Kraczek, Paweł Osuch i Michał Kasprzyk zostało zakwalifikowanych do etapu finałowego, reprezentowali oni naszą szkołę w finale, który odbył się 24.03.2017 r. w III LO w Zamościu. Paweł Osuch uzyskał wysoki poziom, bo pod względem ilości punków był to drugi wynik.

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu już po raz 22 zorganizowało konkurs matematyczny "Zagimak". Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Wydział Edukacji UM w Zamościu. Jak co roku, konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, powiatowego i finału (rejonowego).

03.02.2017 r. do etapu szkolnego konkursu "Zagimak" przystąpiło 9 uczniów z naszej szkoły. Do etapu powiatowego, który odbył się 25.03.2017 r. zakwalifikowało się 6 uczniów: Mikołaj Kraczek z kl. Ia, Julia Kozirak – kl. Ib, Michał Kasprzyk – IIa, Marlena Szponar i Paweł Osuch z klasy IIb oraz Natalia Dzikoń z klasy IIIa. Do etapu finałowego awansowało troje z nich: Mikołaj Kraczek, Marlena Szponar i Paweł Osuch.
13.05.2017 r. nasi finaliści zmagali się z kolejnym zestawem zadań. Tytuł laureata uzyskali: Mikołaj Kraczek, Marlena Szponar i Paweł Osuch.

Uroczyste podsumowanie konkursu Zagimak odbyło się 12 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu.

Matematyczne sukcesyNasi uczniowie przystąpili również do Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Do szkolenia i eliminacji 12.04.2017 r. przystąpiło troje uczniów: Mikołaj Kraczek, Paweł Osuch i Marlena Szponar. Uczniowie odbyli podstawowe szkolenie w zakresie obsługi i zastosowania kalkulatora graficznego typ TI – Nspire CX CAS. W trakcie eliminacji uczniowie otrzymali kilka problemów o różnym stopniu trudności, których rozwiązanie wymagało zastosowania wiedzy i umiejętności nabytych w gimnazjum oraz technik związanych z obsługą kalkulatora poznanych w trakcie szkolenia.

Finalistką II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Matematyka z kalkulatorem graficznym" zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego została Marlena Szponar. Zmagania finałowe odbędą się na poczatku przyszłego roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Do wszystkich konkursów, uczniów józefowskiego gimnazjum przygotowywały panie Marzena Gąsiorek i Aleksandra Kusztykiewicz.

Natalia Dzikoń znów najlepsza z języka polskiego - SZS w Józefowie

Uczennica Gimnazjum w Józefowie ma już tytuł laureata wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego; tym razem wygrała Międzyszkolny Konkurs Ortoepiczny "Wiosna z Poprawną Polszczyzną" Krasnobród 2017. Odbywał się on pod honorowym patronatem dr hab. Magdaleny Charzyńskiej-Wójcik, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie oraz dr hab. Małgorzaty Nowak-Barcińskiej, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL.

Opiekę merytoryczną sprawowała dr hab. Jolanta Klimek-Grądzka z Instytutu Filologii Polskiej KUL.

Natalia wygrała eliminacje szkolne ww. konkursu dotyczącego poprawności językowej. Do drugiego etapu w Krasnobrodzie zakwalifikowali się jeszcze: Szymon Stefański , Justyna Rawiak, Klaudia Kozyra oraz Marlena Szponar. W finale, w gronie laureatów znalazł się także Szymon Stefański, który zdobył wyróżnienie. Uczniowie józefowskiego gimnazjum przygotowani zostali przez polonistki: Małgorzatę Rabiegę oraz Marzenę Kowalczyk.

Stowarzyszenie Wychowanków LO w Józefowie za uzyskanie tytułu laureata Konkursu Polonistycznego ufundowało dla Natalii specjalną nagrodę.

Szczegółowe informacje oraz galerię zdjęć z krasnobrodzkich zmagań z polszczyzną można z naleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/J%C4%99zykowa-Agencja-Detektywistyczna-1221128751282911/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

1 03 1 04 1 07
1 06 1 02 1 08

Na scenie gimnazjaliści - na widowni przedszkolaki - SZS w Józefowie

W ostatnim tygodniu maja w auli Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie zasiadło około osiemdziesięcioro maluchów wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor Ewą Skórą. Dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie przekroczyły ulicę i znalazły się nieomal w teatrze. Gimnazjaliści (w większości członkowie Koła  Przyjaciół Bibliotek pod kierunkiem p. Joanny Kraski) przygotowali dla swych małych sąsiadów inscenizację bajki pt. "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków".

Miłych gości bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Elżbieta Działa, która wdała się z dziećmi w rozmowę, gdyż niektóre z nich czuły się trochę nieswojo w nieznanym im miejscu. Początkowe skrępowanie minęło jednak bardzo szybko, rozsunęła się kurtyna i wszyscy przenieśli się w bajkowy świat. Zmieniające się dekoracje, starannie przygotowane kostiumy, oświetlenie, muzyka efekty dźwiękowe - wszystko to sprawiło, że mali widzowie z zainteresowaniem oglądali inscenizację znanej im przecież opowieści. Spotkanie teatralne zakończyła wspólna zabawa – wszyscy zgromadzeni na sali spontanicznie zatańczyli wraz z aktorami na weselu Śnieżki.

DSC 0083 DSC 0089 DSC 0091 DSC 0095
DSC 0098 DSC 0100 DSC 0101 DSC 0104

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information